Darıca Söz Organizasyonu

Darıca Söz Organizasyonu

Evliliğe giden yolda en büyük adımı atmanın vakti geldi. Aileler görüştü ve tanıştı. Sıra bütün sevdiklerimizin bu güzel haberi öğrenmesine geldi ve tabi ki ilişkiyi resmiyete dökmeye, bir yüzük ile taçlandırmaya. Büyük heyecan ve mutluluk ile attığımız bu adımların daha da büyüyerek güzelleşmesini istiyorsak, sizleri Sevgi Organizasyona davet ediyoruz.

Evlilik yoluna giderken uğradığımız durakların ilki söz, diğeri ise nişandır. Birbirini seven çiftin beraber yuva kurmadan önce ailelerine aşklarını duyurmaları için söz yapılır. Ardından nişan merasimi ile ilişki daha resmi bir seviyeye taşınarak yüzükler takılır. Evlilik için kolları sıvadıysanız, gelin önce sizi bekleyen söz ve nişanla ilgili bazı bilgiler verelim.

Darıca Söz Organizasyonu sektörde çokça bilgi birikimimiz , konusunda uzman takım arkadaşlarımız ile sayısız düğün, davet ve organizasyon gerçekleştirdik. Geçen bu sürede müşteri memnuniyet ilkesini her zaman en ön planda tutmaktayız. Trendleri, yenilikleri takip ettik. Mutlu anlar ve özel dakikaları hep birlikte paylaştık. Sizlerin de bu mutlu anlarını birlikte paylaşmak için, kahvemizi içmeye bekliyoruz.

Darıca Söz Organizasyonu, Söz Niçin Yapılır?

Evlenme teklifinden sonra çifte, aileler arasında söz yapılır. Aileler bir araya gelir, tanışır ve evlilik sürecine doğru geri sayım başlar. Söz kesmek kültürümüzde çok değerli bir yere sahiptir. Söz yapıldıktan sonra çiftin arasındaki ilişki başkaları için meşrulaşmış olur. Söz yapmak, erkek ailesinin kız ailesine ziyaret ederek, ‘kız istemesiyle’ başlar. Erkek ailesi geleneklere göre elinde çikolata ve çiçekle gelir. Kız ailesinden olumlu yanıt geldikten sonra çift arasında söz yapılır. Bu sırada söz şerbeti içmek adettendir.

Nişan Niçin Yapılır?

Evlilikten önceki son durak, nişandır. Nişan çoğunlukla kız ailesinin organize ettiği bir olaydır. Nişan töreninin en mühim kısmı yüzük takılmasıdır. Alyans seçimi yapılır ve yüzükler ailenin bir büyüğü tarafından çifte takılır.  Tabi ki gümüş tepsi ve kırmızı kurdele nişan töreninin vazgeçilmezlerindendir. Yüzükler takıldıktan sonra davetliler çifti alkışlar ve sade bir kutlama yapılır. Nişandan sonra artık düğün hazırlıkları başlamaktadır. Darıca Söz Organizasyonu sonrasında Düğünle ilgili planlamalar ve çiftin yaşayacağı evle ilgili araştırmalar için doğru zamandır.

Genel olarak söz ve nişan gelenekleri kültürlere göre farklılık göstermektedir. Ancak anlam ve değeri herkes için aynıdır. Birbirinden farklı kültürlerden kopup birleşen aileler, farklı gelenekleri yakından tanımak için fırsat bulur. Bu sayede aileler arasındaki ilişkiler güçlenir.

Darıca Söz Organizasyonu Mekan Hazırlıkları

 • Mekan Süsleme
 • Orkestra Temini
 • Pasta Ve Catering Hizmeti
 • Kişiye Özel Hoşgeldin Panosu
 • Hatıra Perdesi
 • Şeker Köşesi
 • Fotograf Ve Video Çekimi
 • Host Ve Hostes Temini
 • Masa, Sandalye Temini
 • Havai Fişek Temini
 • Darıca Söz Organizasyonu

Leave a comment